یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از صبح طلایی تا شهر طوفانی

در هفته‌ای که گذشت، نشنال جئوگرافی در عکس‌های روز خود عکس‌های بی‌نظیری را از طلوع طلایی رنگ آفتاب در ماندالای تا عبور شیر و توله‌هایش از برکه انتخاب کرده است.

یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از صبح طلایی تا شهر طوفانی

در عکس‌های روز نشنال جئوگرافی از شنبه تا جمعه هفته گذشته، تصاویر جذاب و دیدنی از ساعات اولیه طلوع آفتاب در ماندالای، عبور گردباد خطرناک، قدم زدن میمون و فرزندش، اجتماع مذهبی یک انجمن برادری در اسپانیا، طوفان بر فراز منهتن، بازی کردن یک کودک با زرافه‌ها و عبور یک شیر ماده با توله‌هایش از برکه دیده می‌شود.

ساعات اولیه طلوع افتاب در ماندالای این شهر را به رنگ طلایی درآورده است. ونگ سانگ وونگ عکاس یورشات فکرش را هم نمی‌کرد که صبح آن روز قرار است چه عکس بی نظیری بگیرد. او می‌گوید:

بدون هیچ ایده‌ای از اینکه قرار است چه اتفاقی بیفتد، صبح زود به نوک کوه رسیدم. خوشبختانه توانستم ببینم که طلوع آفتاب چگونه رنگ آبی آسمان را به رنگ قرمز و سپس به رنگ طلایی تبدیل می‌کند.

جیمز همت عکاس یورشات و یکی از عکاسان علاقه‌‌مند به گردبادها زمانی از این گردباد عکس گرفته که در حال عبور از بزرگراه لینکلن بوده است. او می‌گوید:

گردباد به سرعت تقویت می‌شد و در طول حرکتش اجسام سبک را از روی زمین بلند می‌کرد. سازمان آب و هوایی ملی به این گردباد درجه EF-3 داده که به معنی آسیب رسانی شدید است.

یک بچه میمون در حالی که به مادرش آویزان شده در حال گردش در پناهگاه کاتاگاموا هستند. این میمون‌ها که بومی سریلانکا هستند، توسط اتحادیه حفاظت از محیط زیست در دسته‌بندی گونه‌های جانوری در معرض خطر قرار گرفته‌اند. به دلیل افزایش کشت و زرع و همچنین تبدیل جنگل به زمین‌های کشاورزی محل زندگی این میمون‌ها در حال نابودی است.

اعضای گروه مذهبی در زاراگوزا اسپانیا برای شرکت در مراسمی طی هفته مقدس جمع شده‌اند. تاریخ شکل‌گیری این انجمن برادری به سال ۱۷۵۹ برمی‌گردد.

آستین پاز عکاس یورشات می‌گوید:

این عکس را زمانی گرفتم که برای فرار از طوفان در منهتن به استیتن ایلند فری پناه می‌بردم. در آن لحظه من پشت قایق ایستاده بودم و بعد از گرفتن بیش از ۳۰ فریم بالاخره به عکس دلخواهم رسیدم.

یک پسر بچه در حال ارتباط برقرار کردن با زرافه‌های مرکز حیات وحش فولسوم در لوئیزیانا است. این مرکز منزلگاه بیش از ۴ هزار گونه جانوری از سراسر دنیا است.

 

منبع : کجارو